Yemekhane Paravan

Yemekhaneler toplu olarak yemek yenen, insanların bir arada olduğu yerlerdir. Yemekhanelerde çeşitli görevlere sahip olan kişilerin farklı yerde yemesi, personelin farklı yerde yemesi, misafirlerin farklı yerde yemesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Geniş iç mekanları ayırmada önemli role sahip ürünlerden biri de seperatörlerdir. Paravan adıyla da bildiğimiz bu ürünler fonksiyonel olarak bölümleri ayırmanın dışında birçok özelliğe sahip olabilirler. Yemekhane paravanı kullanış açısından avantajlar sağlayan bir üründür

. Yüzlerce kişinin aynı anda yemek yiyebildiği geniş alanları ayırmak, ses ve koku izolasyonu, dekoratif gibi kullanım amaçlarıyla kullanılabilmektedir. Yani temel fonksiyonu dışındaki özellikleri ile de modern mimarinin bir ürünü olarak rol oynamaktadır. Yemekhane paravanı ihtiyaca yönelik olarak çeşitli özellikler gösterebilmektedir.

Paravan Nedir? Ne İşlere Yarar?

Paravan fonksiyonel olarak alanları iki ya da daha fazla bölmeye ayırmaya yarar.

Paravanın fonksiyonları ise:

  • Alanın efektif kullanılabilmesi
  • Mahremiyetin korunması
  • Ses ve koku izolasyonunun sağlanması
  • Dekorasyonun tamamlanması
  • Fonksiyonel olarak alanlarda değişikliğe izin verebilmesi ve daha birçok fonksiyona sahip ürünlerdir.

Yemekhanelerde kullanılan yemekhane paravanı da tüm bu özelliklere sahip olabilir.

Paravan Nerelerde Kullanılır?

Paravan birçok işleve sahip bir üründür. Bu nedenle her alanda kullanım amacı farklılık gösterebilir. Bir iş yerinde iki alanı ayırarak fazladan oda oluşturabilmek için kullanılırken, diğer işyerinde toplantı salonundaki sesin izolasyonu için kullanılabilir. Yemekhane paravanı genellikle ses ve koku izolasyonunun yanında alanın efektif olarak kullanılabilmesi amacıyla vardır. Yani yemek yiyecek farklı grupların birbirlerinden izolasyonunu sağlamak, geniş alanları bölmek, mutfak kısmının hijyen kontrolünü sağlamak ve bu sayılanlar dışında birçok fonksiyonel amaca yönelik planlama söz konusu olabilir.

Paravan Çeşitleri Nelerdir?

Paravanlar çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Bu yapımlarına göre bez, tahta, metal gibi birçok ürün kullanılabilmektedir. Amaca yönelik olarak yapılması hem mali anlamda hem de fonksiyonel anlamda avantaj sağlamaktadır. Yani gereksiz özelliklere ekstra olarak para vermek müşterilerin istekleri arasında bulunmaz. Bunun yerine amaca yönelik üretilmiş yemekhane paravanı tercih etmek hem mali olarak daha avantajlı olmayı hem de o alanda etkinliğini kanıtlamış malzemenin kullanılmasını beraberinde getirir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda şekillenebilen ürünler birçok fonksiyonu görmede önemli rol oynamaktadır. Bazı kişiler paravanları ayna şeklinde yaptırarak alanın ferah görünmesini tercih ederken bazıları dekoratif dokunuşlarla mimarisine artı özellikler sağlayabilmektedirler.

Paravan Fiyatları

Yemekhane paravanı özel kullanıma has paravan çeşididir. Paravanlar çeşitli ürünlerden ve çeşitli ekstra özelliklere sahip olarak üretilebilmektedir. Tüm bu durumlar da fiyat konusunda değişiklikler sağlayabilmektedir. Kullanılan malzeme kalitesi, ürünün taşınabilir olup olmadığı ve daha birçok faktör eşliğinde bir maliyet ortaya çıkmaktadır. Ham madde çeşitliliğinin fazla olması beraberinde fiyat çeşitliliğini beraberinde getirmektedir. Ayrıca menteşe kalitesi, tekerlekli olup olmaması, taşınabilir olup olmaması da farklı fiyat aralıklarına sahip olmasında önemli rol oynamaktadır.

7 Haziran 2020 Uncategorized Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Yazın
Ürünü hakkında bilgi mi istiyorsunuz?