Özel Üretim Paravan

Özel hayatın gizliliği kişiler için önemli bir konudur. Bu nedenle perdeler, duvarlar, paravanlar gibi ayırıcı maddeler gizliliğin korunmasında önemli bir rol alırlar. Kişiler giyinmeden toplantıya, bölmeden ayırıcıya kadar birçok işlev olarak paravanları kullanabilmektedir. Yapılan işlere göre değişik niteliklerde bulunan paravanlar aynı zamanda bir düzenleme aracı olarak da kullanılabilmektedir.

Birçok değişik maddeden yapılabilen paravanlar kanatlardan oluşmaktadır. Kanatlar belirli derecelere kadar katlanabilir olabildikleri gibi üzerlerindeki işlemeler de dekoratif bir öge olmasını sağlayabilmektedir. Fonksiyonel kullanım için seperatör olarak da adlandırılan bu aletler aynı zamanda işlemeleriyle de göz alıcı olabilmektedir. Güvenilir ellerden, kaliteli malzeme ve işçilikle çıkmış ürünler müşteriler tarafından çokça beğenilen ögeler olmaktadır. Kişiye göre özelleştirilen özel üretim paravanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Kimi işlevsel kimi fonksiyonel olarak tercih edilen bu ürünler evlerin, işyerlerinin, hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alırlar.

Paravan Ne Demektir?

Paravan Fransızca paravent kelimesinden dilimize geçmiştir. Menteşelerle birbirine bağlanmış birkaç parçayı ifade eder. Yapı içerisindeki bazı bölümleri birbirinden ayırmayı amaçlar. Katlanır, taşınır, dekoratif gibi birçok çeşidi vardır. Paravan kelimesi isimdir. Ancak sıfat anlamı da vardır. Sıfat anlamında gücünden yararlanırken kendisine belli etmeme anlamı taşır.

Eve Şıklık Katar

Paravanlar ile geniş salonları, iş yerlerinin hollerini, geniş odaları ayırmak mümkündür. Kişiler özel üretim paravan tercih ederek bu durumu daha kullanışlı kılabilmektedir. Bu şekilde ihtiyaca uygun, boyut ve kullanış açısından avantajlı, iktisadi olarak daha idareli olabilmektedir.

Evlerde geniş odaların ayrılmasının yanında sağladığı bir avantaj da ayırıcı rolüyle tamamen bağımsız 2 bölüme ayırabilmesidir. Hekimlerin hasta mahremiyeti açısından kullandığı bu grup ürünler hayatımızda da mahremiyet açısından kullanılabilmektedir. Misal yatak odalarında giyinme soyunma işleri için kullanılan paravanlar giyinme odası ihtiyacını azaltmakta, odaya şıklık katmaktadır.

Paravan çeşitleri

  • Paravanlar ürün kalitesine göre fiyat aralıklarında değişiklik gösterebilmektedir. Ahşap, bambu, mdf gibi yapılardan oluşabildiği gibi bambu, vitray işlemeli, ayna gibi birçok çeşidi vardır.
  • Paravanlar ihtiyaca göre üretilirse fonksiyonel olabilmektedir. Özel üretim paravanlar aracılığıyla bölme sayısı, menteşe kalitesi değiştirilebilmektedir.
  • Paravanlar tekerlekli olabildiği gibi sabit ürünler de olabilmektedirler.
  • Paravanlar ayırıcı görevinin dışında ses izolasyonu gibi birçok fonksiyonla da kullanılabilmektedirler.

Paravan Kalitesi

Birçok madde ve kalitede üretilen paravan mevcuttur. Ancak bazıları gerçekten ilgi odağı olabilmektedir. Sağlığa zararlı olabilecek malzeme, boya kullanan ürünleri tercih etmemek önemlidir. Ürün bir kere alınan ve ömür boyu kullanılabilecek ürünlerdendir. Bu nedenle özel üretim paravan tercih edilmesi önemli bir husustur.

Evin ya da iş yerinin temasına uygun, dekoratif amaçlı olarak kullanılabilecek bir tercih yapılması müşterinin avantajına olacaktır. Ahşap, metal, bez gibi birçok üründen üretilen paravanlar çeşitli ihtiyaçlara göre çeşitli fiyat aralıklarında satışa sunulabilmektedir. Özel üretim paravan tercih etmek müşterilerin lehine bir tablo oluşturmaktadır.

 

3 Haziran 2020 Uncategorized Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Yazın
Ürünü hakkında bilgi mi istiyorsunuz?